German Spain French Polish Hungarian Turkish Tschechisch
Teaser Image
Systemy doświetleniowe
Systemy wietrzenia grawitacyjnego
Naturalne przewietrzanie i odpowietrzanie
Maszynowe przewietrzanie i odpowietrzanie
Maszynowe przewietrzanie i odpowietrzanie
Sterowniki do systemów przewietrzania i odpowietrzania
Systemy usuwania dymu i doprowadzania powietrza
Systemy bezpieczeństwa i ochrony
Rozwiązania modernizacyjne
Odwadnianie dachów
Konserwacja i obsługa klienta
Efektywność Energetyczna
Dokumenty do pobrania

Systemy wietrzenia grawitacyjnego ESSMANN

Najlepsze urządzedzenie klimatyzacyjne to jego brak.
Światło jest jednym z czynników wpływających na jakość życia, drugim – równie ważnym – jest powietrze. Pod każdym względem świeże powietrze zapewnia dobry klimat w miejscu pracy. Wysoka temperatura i zużyte powietrze sprawiają, że ludzie są zmęczeni, a ponadto szkodzą zdrowiu. Dobre powietrze powoduje wzrost wydajności, ogranicza liczbę wypadków oraz przysparza zadowolonych i zmotywowanych pracowników. Naturalna wentylacja wykorzystuje prostą zasadę fizyki: ciepłe powietrze unosi się do góry, a termika działa przy tym jak silnik i odprowadza zużyte powietrze przez sterowane wywietrzaki dachowe na zewnątrz.

System ten pracuje cicho i można dostosować do indywidualnych warunków panujących w zakładzie. Jeszcze większy komfort i wydajność można osiągnąć, stosując dodatkowe sterowniki elektroniczne, zwłaszcza w budynkach wielokondygnacyjnych lub przy bardziej rygorystycznych wymaganiach odnośnie jakości powietrza.

W przypadku maszynowego przewietrzania i odpowietrzania pomocne są wentylatory oraz przemyślany i dokładnie obliczony system wentylacji. Szczególnie ważne jest przy tym dokładne ustalenie rzeczywiście potrzebnej ilości powietrza. Należy kierować się zasadą: tyle powietrza, ile to konieczne, tam, gdzie rzeczywiście jest ono potrzebne. Tylko w taki sposób można zminimalizować koszty.

   

   

   

Naturalne
przewietrzanie i odpowietrzanie

Maszynowe
przewietrzanie i odpowietrzanie


Hybrid-Lüftung

Sterowniki do
systemów przewietrzania i odpowietrzania